Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Aspiratör Çeşitleri-nalburdavar.com


Aspiratör Fiyatları Ve ModelleriEnfes yemekler yaptıktan sonra, eve yayılan ağır koku ne yazık ki herkesin kabusudur. Bu noktada, kokuyu kendine hapseden, güzel yemeklere ev sahipliği yapan mutfağı, temiz kokulara bırakan aspiratör evlerin kurtarıcısı olur. Mutfaktaki ağır kokuların evinize yayılmasını engellemek, ferahlığını korumak için Beko, Sunny ve Arnica, Luxcell gibi çeşitli markalardan ihtiyacınıza ve bütçenize uygun aspiratörü online alışveriş sitemiz www.nalburdavar.com üzerinden inceleyebilirsiniz.


Aspiratör fiyatları marka, sunduğu özellik ve kapasitelerine göre farklılık gösterir. Genel olarak aspiratör fiyatları incelendiğinde, ürün fiyatları bütçenize uygun geniş bir yelpazededir. Ürünü başlangıç fiyatlarında ortalama çekiş gücü ve klasik tasarımlar kendini gösterir. Standart özellikteki aspiratörler çift motorlu üretilir. Ürün özellikleri üretim esnasında tercih edilen motorun çekiş gücüne göre değişir. Emiş gücü metreküp cinsinden ifade edilir. Dilediğiniz ürünü ihtiyacınız doğrultusunda, emiş gücünü belirleyerek seçebilirsiniz.
Ürün fiyatını etkileyen bir diğer özellik, aspiratörün kademe seviyesidir. Az, orta ve yüksek olmak üzere 3 kademeli ürünler olduğu gibi daha fazla kademelere sahip versiyonlar da bulunur. Bunun yanında, daha teknolojik modeller ile birlikte hava filtresinin kirlenip kirlenmediğini haber veren uyarı sistemleri, ayarlanabilir zaman göstergeleri ve enerji tasarrufu gibi özelliklere de ulaşılabilir. Aspiratörün görünümünü mutfağınızın tasarımı ve dekorasyon tercihlerinize göre ince yapı ya da klasik görünüm, beyaz ya da ankastre gibi değişik opsiyonlardan seçebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesinden ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun ürünü bulabilirsiniz.


Aspiratör Nedir?


Aspiratör, gaz halindeki akışkanları emmeye ve bulunduğu ortamdan uzaklaştırmaya yarayan motorlu fan türüdür. Aspiratörler, yemek yapma esnasında oluşan ağır yağ ya da soğan kokuları gibi istenmeyen kokuları filtresine hapsederek, yayılmasını engeller. Nefis lezzetlerdeki yemeklerin yapım aşamasında, sizin ocak başında rahatsız olmanızı ve evinizin kötü kokulara maruz kalmasını engeller. Yemek yapılan ortama ferahlık sağlar. Aspiratörün lambaları ile ocağınız aydınlanır, yemeklerinizin kıvamı kolayca seçilir.


Aspiratörler, fan kullanarak kokuyu filtresinde toplar. Bu filtrenin belirli aralıklarla temizlenmesi hijyen bakımından önem taşır. Aynı zamanda filtrenin temizlenmesi aspiratörün ömrünü uzatır ve verimini arttırır. Enerji tasarruflu ürünler tercih ederek, aspiratör kullanırken bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.


Aspiratörler göz zevkiniz ve dekorasyon tercihlerinize göre klasik ya da sürgülü olabilir. Sürgülü modeller daha az yer kaplaması avantajı ile daha çok tercih edilirken, klasik modeller de motor gücü ya da ek özelliklerine göre farklı tercihlere hitap edebilir. Bunun yanına, mutfağınıza uygun ürünü beyaz ya da ankastre renklerde satın alabilirsiniz.


Aspiratör Nasıl Çalışır?Yemek pişen ortamda oluşan yağ ve diğer ağır kokular, pişen yemeğin nemi ile birleşerek mutfağa ve oradan evin diğer bölümlerine yayılır. Zamanla eve yerleşen bu kokular, evin ferahlığını yok eder ve ev sahiplerini rahatsız edecek boyutlara ulaşır. Aspiratör, motor gücü ile çalışan fan sayesinde, ortamda bulunan gaz halindeki kokuları bünyesinde toplayan alettir. Aspiratörlerin kokuyu emiş gücü, motorun gücüne bağlı olarak değişir. Toplanan gaz halindeki maddeler, aspiratörün içinde bulunan filtrede birikir. Bu sayede, mutfakta oluşan kötü ya da ağır kokular, evin diğer bölümlerine dağılmadan yok edilir ve evin ferahlığı korunur.


Aspiratör kullanıma bağlı olarak bacalı ya da bacasız olarak tercih edilebilir. Bacasız aspiratörlerde karbon filtre kullanılır, koku burada hapsolur. Bacalı modellerde ise, dolap içinden geçirilen bacalar sayesinde, kötü kokuyu evin dışına aktarılır. Satın alacağınız modellerde, evinizin tasarımı ve büyüklüğüne uygun ürünler tercih etmeniz önemlidir. Aspiratörler belirli aralıklarla temizlenerek ürünün hijyeni sağlanır, çekiş verimi korunur ve ürün daha uzun süre kullanılabilir.


Bu kategoride ürün bulunamadı.