Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Kaynakçı eldiveni

Kaynakçı eldiveni

Kaynak Grubu Ekipmanları

Günümüze baktığımızda sanayi ve yapılaşmanın başı çektiği birçok alanda mekanik ve elektronik aletler kullanılmaktadır. Metal sanayi sektöründe önemli bir yeri olan makinelerin başında ise elektrik İnverter kaynak makineleri gelmekte.


Robot kaynağı da yine endüstride geniş bir yer tutmakta. Yeni kaynak metotlarının, kaynak kalite ve özelliklerinin geliştirilmesi ile ekonomik açıdan maliyetlerin düşürülmesi için araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) çabaları devam etmekte.


Metalleri ve alaşımları birleştirme ve birbirine kaynatma esnasında elektrik akımının verdiği ısıdan yararlanılır. Yapısal olarak benzer olan bir veya birden fazla metalin sıcaklığın etkisi ile eritilerek birbirine kalıcı bir şekilde birleştirme işlemine kaynak denir. Kaynak makinesi, kaynak yapılabilmesi adına gerekli mekanik ve elektronik donanımlı bir makinedir. Günümüzde, şarjlı olan kaynak makinelerinin kullanımı da oldukça yaygın. Ancak bu makinelerin işleyişini anlayabilmek için elektrik hakkında belli düzeyde bir bilginizin olması gerekir.


Metal ve plastik araçları birleştirmenin en kolay, verimli ve ekonomik yolu kaynak makineleridir. Kaynak tekniğine göre farklı kaynak makinesi çeşitleri bulunabilir. Kaynak işlemi açık ya da kapalı alanlarda veya su altında yapılabilir. Yalnızca metallerle çalışmak için kullanılmayan kaynak makinelerini PVC borular başta olmak üzere ısıtıldıklarında yumuşayan, soğutulduklarında tekrar sertleşen plastik termoplastik malzemeleri birleştirmek için de kullanabilirsiniz. PVC boru kaynak makineleri ile farklı boyutlardaki boruları, herhangi bir sızıntı riski olmadan hızlı ve güvenli bir şekilde kaynaklayabilirsiniz.

Sanayinin temellerinden biri olan kaynak makineleri hayati öneme sahiptir. Sökülemeyen parçaların imalatında kullanılan kaynak tekniği; otomotiv sektöründen inşaat sektörüne, uçak ve havacılık teknolojilerinden savunma sanayisine kadar birçok yerde kullanılan ve tercih edilen en önemli işlemdir. İnverter Kaynak Makineleri ve çanta tipi kaynak makineleri küçük ve orta ölçekli işler ve işletmeler de en çok tercih edilen ürünlerdir. İnverter Kaynak makinaları bazik ve rutil Elektrotları yakabilen kaynak makinalarıdır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.