Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Outdoor Kamp Çadırı

KAMP ÇADIRI

Sevdiklerinizle doğayla iç içe vakit geçirmenin keyifli yollarından biri kamp yapmaktır. Bununla birlikte doğru kamp çadırı seçimi yapmanız gerekir. Çadır kamp seçenekleri alana, mevsime, hava koşullarına bağlı olarak farklı özelliklere sahip yapıdadır. Odalı, kışlık, piknik çadırı alternatifleri farklı beklentilere cevap verebilecek şekilde tasarlanır. Nalburdavar çadır modelleriyle ihtiyaçlarınızı yüksek kalitedeki ürünlerle karşılayabilirsiniz.

KAMP ÇADIRI FİYATLARI NE KADAR?

Kamp çadırı fiyatları 400 TL ile 8.900 TL arasındadır. Çadır fiyatları belirlenirken çok sayıda kriter etkili rol oynar. Örneğin; su geçirmez çadır özellikleriyle araç üstü modellerin yapısı farklı olduğundan fiyatları da değişkenlik gösterir. Benzer şekilde çadır modellerinin kişi kapasitesi de fiyat üzerinde belirleyici role sahiptir. 2+1 çadır, 4 kişilik, 2 kişilik çadır fiyatları gibi alternatifleri inceleyerek kişisel kullanımınız için ideal ürünü bulmanız oldukça basittir. Avantajlı Nalburdavar çadır fiyatlarıyla aktivitelerinizi daha keyifli hale dönüştürebilirsiniz.

ÇADIR SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Çadır seçerken hava koşulları, kişi sayısı, taşıma mesafesi, kalitesi, ekstra ekipmanlar gibi ölçütlere dikkat edilmelidir. Ekonomik malzemeler ve havalandırma da öne çıkan kriterler arasında yer alır. Bu nedenle kamp çadırı seçerken dikkat edilmesi gerekenler kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösterir. Örneğin; bazı ortamlarda sönmez şişme kamp çadırı gerekirken, diğerinde havalandırma önceliklidir. Aynı şekilde kış çadırı ve yaz ürünleri farklı beklentilere cevap verir. Karar aşamasında çadır boyutları, kişi kapasitesini de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Olması gerekenden daha küçük çadır seçmeniz konforunuzu olumsuz yönde etkiler. Çadır 2 kişilik ve 6 kişilik modelleri gibi çok sayıda seçenek arasından planlarınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

ÇADIR ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Çadır çeşitleri üretim malzemelerine, sezon özelliklerine, şekillerine ve diğer özelliklere göre sınıflandırılan çadır modelleridir. Kıl, bez ve plastikten üretilen modellerin her biri farklı açılardan avantaj kazandırır. 3 mevsim, 4 mevsim ya da 5 mevsim çadır çeşitleri ise zorlu hava koşullarına uyum sağlayabilecek yapıdadır. Özelliklerine göre sınıflandırılan çadırlardan bazıları ise şunlardır:

Taşıma kamp çadırı

Şişme kamp çadırı

Araç üstü kamp çadırı

Tek kişilik çadır

İki odalı çadır

Katlanır çadır

Piknik çadırları

MEVSİMLERE GÖRE ÇADIR ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Mevsimlere göre çadır çeşitleri 3 mevsim, 4 mevsim ve 5 mevsim çadırlarıdır. Mevsimler, yağış durumu ve mevcut hava koşullarına uyum sağlamak için tasarlanan modellerdir. Havalandırma özellikli, ısı tutan, rüzgara karşı dayanıklı, su geçirmez çadır gibi seçenekler kamp yaparken konforu elden bırakmamanızı sağlar.

MEVSİM ÇADIR NEDİR?

Mevsim çadır, yılın her ayının ortalama hava sıcaklıklarına ve koşullarına karşı uyumlu yapıdaki modellerdir. Örneğin; 4 mevsim çadır seçenekleri ağır kış koşullarında bile korunaklı bir ortam sağlar. Böylece nerede olursanız olun doğa olaylarından minimum düzeyde etkilenmenize yardımcı olur.

KIŞLIK ÇADIR NEDİR?

Kışlık çadır, kış aylarında karşılaşabileceğiniz koşullara karşı dayanıklı yapıdaki çadırdır. Kışlık kamp çadırı su ve rüzgara karşı dayanıklı kumaştan üretilir. Koruma çadır modelleri yüksek irtifadaki, karlı ortamlarda bile ısıyı etkili biçimde içeride tutmayı başarır.

OTOMATİK ÇADIR NEDİR?

Otomatik kamp çadırı, özel sistem yapısı sayesinde iskeleti kuruluma hazır ürünlere denir. Çadırların esnek yapısı katlanmaya uygundur. Böylece taşıması oldukça pratiktir. Özellikle geç saatlerde kolay kurulumu ile büyük kolaylık sağlar.

OTOMATİK ÇADIRIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Otomatik çadırın temel özelliği kısa sürede kurulmasıdır. Toplama işlemi açılmasına göre biraz daha zordur. Bu nedenle kolay kurulumlu çadır olarak da adlandırılan ürünler genel olarak su geçirmez yapıdadır. Taşıma ekipmanları çadırı kompakt şekilde taşımayı mümkün kılar. Genellikle tünel biçiminde tasarlanır. Havalandırma, karartma, boyut gibi özellikler kullanım alanına bağlı olarak farklılık gösterir.

KİŞİ SAYISINA GÖRE HANGİ BOYUTLARDA ÇADIR SEÇİLMELİDİR?

Kişi sayısına göre çadır seçerken herkesin 2,5 metrekare alanı olması idealdir. Bununla birlikte modellerin yüksekliğini de göz önünde bulundurmak gerekir. Tek kişilik kamp çadırı seçeneklerinin birçoğu ideal ölçülere sahiptir. Benzer şekilde iki kişilik kamp çadırı alternatifleri de gerekli alanı sağlar. Ailenizle gittiğiniz kamplar için ise büyük aile çadırı seçenekleri uygundur. Odalı çadır yapısındaki ürünler ile herkes kendi özel alanına sahip olur. 4, 5, 6, 7, 8, 10 kişilik çadır gibi çok sayıda seçenek mevcuttur. Nalburdavar kamp çadırı modelleri ideal boyutları ve kaliteli yapılarıyla aktivitelerinizin keyifli geçmesine yardımcı olur.

2 KİŞİLİK ÇADIR BOYUTLARI

2 kişilik kamp çadırı boyutları genel olarak iki standart uyku matını kapsayacak şekildedir. Kamp çadırı 2 kişilik ölçü standartları 130 x 210 cm’dir. İki kişilik çadır modelleri böylece iki kişinin birlikte konaklayabilmesine olanak tanır. Modellerin yükseklikleri ise kullanım alanına ve ihtiyaca göre farklılık gösterir. Arzu ettiğiniz ölçülerdeki ürünler için çift kişilik çadır Nalburdavar seçeneklerine göz atabilirsiniz. Uygun çadır fiyatları 2 kişilik alternatifleriyle yüksek kaliteye hesaplı alışverişlerle sahip olabilirsiniz.

3 KİŞİLİK ÇADIR BOYUTLARI

3 kişilik kamp çadırı standart ölçüleri 200 x 150 x 100 cm şeklindedir. Bununla birlikte 3 kişilik çadır seçeneklerinin farklı boyutlardaki tasarımları da mevcuttur. Kamp çadırı 3 kişilik modelleri özellikle uzun süreli yolculuklarda bunalmayı önlemek için geniş yapıda tasarlanır.

4 KİŞİLİK ÇADIR BOYUTLARI

4 kişilik kamp çadırı boyutları minimum dört matın sığabileceği yapıdadır. Kamp çadırı 4 kişilik seçeneklerinin standart boyutları 210 cm yükseklik ve 240 cm genişliktir. Çadır 4 kişilik modelleri ortalama 60 cm genişliğindeki matları kapsayan odalardan oluşur. 4 kişilik çadır fiyatları da ürünlerin boyutlarına, oda sayısına ve özelliklerine bağlı olarak şekillenir.

5 KİŞİLİK ÇADIR BOYUTLARI

5 kişilik çadır boyutları çocuklu aileler için ideal genişliktedir. Odalı tasarımları herkesin kendi alanına sahip olmasını sağlar. 5 m² yaşam alanına sahip çadırlar, 210 x 210 - 140 x 210 ölçülerine sahip olabileceği gibi oda boyutları değişiklik de gösterebilir. Ayrıca büyük çadır seçenekleriyle de gezilerinizde aradığınız konfor seviyesini yakalamanız mümkündür. Genel olarak tünel biçimli modellere benzer yapısı sayesinde oldukça pratik bir kullanıma sahiptir.

6 KİŞİLİK ÇADIR BOYUTLARI

Kamp çadırı 6 kişilik geniş boyutları ile kalabalık aile ve arkadaş grupları için idealdir. Büyük kamp çadırı 6 kişilik modelleri genel olarak 305 x 305 cm taban alanına ve 210 cm yüksekliğe sahiptir.

ÇADIR MATERYALLERİ NELERDİR?

Çadır modelleri çok sayıda materyalde üretilir. Öne çıkan malzemeler ise şunlardır:

Kumaş: Çadırların üretildikleri kumaşlar farklı alanlar ve hava koşullarında ideal ortamı oluşturmayı sağlar.

Plastik: Plastik türevi ürünlerden elde edilen çadırlar yaygın olarak kullanılır.

Poller: Çadırın iskeletini oluşturan parçalardır. Poller olmadan çadırların ayakta durması mümkün değildir. Dayanıklılık bakımından oldukça başarılıdır.

Tente: Yağmur, kar, güneş gibi doğa olaylarından korunaklı bir alan yaratmaya yardımcı olur.

Garaj: Eşyalarınızı veya kamp malzemelerinizi depolayabileceğiniz alandır.

ÇADIR TERCİH EDERKEN HANGİ KUMAŞ SEÇİLMELİDİR?

Çadır, avantajlı yapılarıyla yaygın kullanılan naylon ve polyester kumaşlardan tercih edilmelidir. Bununla birlikte kumaş seçiminde kullanım alanı, mevsimsel özellikler, kamp süresi gibi çeşitli hususlara dikkat edilmelidir. Her kullanıcının ihtiyacı için farklılık gösteren kumaş yapısını seçerken kişi sayısını göz önünde bulundurmak da gerekir. Tek ya da 3 kişilik çadır modellerinin kumaşlarının farklı oranda hava geçirmesi idealdir. Nalburdavar 4 kişilik çadır, 5 kişilik çadır modellerinin kumaş özellikleri de birbirinden farklıdır.

ÇADIR NASIL KULLANILIR?

Çadır kullanımı noktasında doğru yer seçimi, kurulum ve toplama işlemlerini bilmek gerekir. Çadır kurulumu, toparlaması modellerin özelliklerine bağlıdır. Bununla birlikte çadır direkleri doğru bir şekilde yerleştirilmelidir. Araba üstü kamp çadırı alternatifleri ise zemine başarılı biçimde sabitlenmelidir. Çadır kullanımında kişi sayısı veya kullanıcıların fiziksel özellikleri de etkilidir. Örneğin; çocuk kamp çadırı kullanmak yetişkin modellere oranla daha kolaydır. Nalburdavar 2 kişilik çadır, aile çadırı gibi alternatiflerin özelliklerini inceleyerek kullanım hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

ÇADIR NASIL SERİN TUTULUR?

Çadırı serin tutmak için ilk olarak ideal nokta belirlenmelidir. Sıcak günlerin güneş alan vakitlerinde çadırı indirmek de oldukça faydalıdır. Geniş çadırlarda havalandırma düzenli olarak her odada gerçekleştirilmelidir. Örneğin; 4 kişilik çadır modellerindeki odalardan birinin yetersiz havalandırması diğerlerini de etkiler.

ÇADIR NASIL SICAK TUTULUR?

Serin ve ıslak ortamlarda çadırı sıcak tutmak için ilk olarak kamp alanı ısıtılmalıdır. Daha sonra 2 kişilik çadır ya da daha geniş modeller kuru alana yerleştirilmelidir. 2 odalı çadır gibi fazla bölmeye sahip ürünlerin konumu ideal şekilde olmalıdır. Ayrıca ısıyı içeride tutan çadır tercihi ve doğru ekipmanların rolü de oldukça büyüktür.

ÇADIR BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR?

Her kullanım sonunda ılık su ve sünger gibi yumuşak bir malzemeyle çadır yüzeyi temizlenmelidir. Yetişkin, çocuk çadırı modellerinin kumaş yapısının zarar görmemesi oldukça önemlidir. Temizliğin ardından çadırların kurutulması gerekir. Kuruduktan sonra düzgün biçimde katlanmalı ve kılıfına yerleştirilerek korunmalıdır. Kamp çadırı Nalburdavar modelleri kaliteli, kompakt yapılarıyla beklentilerinizi karşılamayı başarır. Nurgaz çadır seçenekleriyle kamp aktivitelerinizi keyifli kılabilir ve uzun kullanım ömrü elde edebilirsiniz.


Marka: Upland Ürün Kodu: Upland Crew
Upland Crew 2 Kişilik ÇadırUpland CrewCrew 2 çadır, tek tenteli 3 mevsimlik bir çadır modelidir. Bahar ve yaz aylarında, festivallerde, günübirlik kamplarda ve plajda kullanılabilir.Upland Crew 2 Çadır, tek tenteli kubbe tipinde bir çadır modelidir. Çadır çubuklarının tente üstünde yer alan kanallar..
7.140,82TL
Vergiler Hariç:5.950,69TL
Marka: NURGAZ Campout Ürün Kodu: 23177
NURGAZ Campout Venüs 2 Kamp Çadırı (4 Mevsim-2 Kişi) Yüksek kaliteli 4 mevsim rahatlıkla kullanılır 2-3 kişilik kamp çadırı Ebat : 210x150x120 cm Genişlik : 150 cm Tavan yükseklik : 120 cm İç uzunluk : 210 cm Ağırlık : 2.7 kg Su geçirmez 3000 mm HH kaplama Özel kaynaklı dikişi Çift katm..
15.865,95TL
Vergiler Hariç:13.221,62TL
Marka: FREELIFE Ürün Kodu: 203799
Freelife 2 Kişilik Otomatik Çadır2 kişilik mevsimlik çadırŞemsiye tipi açılmaktadır, kolay kullanım ve toplama imkanı sağlarGenişlik: 210 cm en:170 cm, yükseklik 120 cm (210x170x120 cm)Ağırlık: 2 kgAmbalaj ölcüleri: 60 x 12 x 12 cmKumaş: 450 mm su itici..
3.455,84TL
Vergiler Hariç:2.879,87TL
Marka: NURGAZ Campout Ürün Kodu: 23173
NURGAZ Campout Jüpiter 3 Kamp Çadırı (4 Mevsim-3 Kişilik) Yüksek kaliteli Geniş iç hacim 4 mevsim rahatlıkla kullanılır 3-4 kişilik kamp çadırı Ebat : 410x220x125 cm Genişlik : 220 cm Tavan yükseklik : 125 cm İç uzunluk : 410 cm Ağırlık : 4 kg Çift giriş Su geçirmez 3000 mm HH kaplama ..
25.292,33TL
Vergiler Hariç:21.076,94TL
Marka: NURGAZ Campout Ürün Kodu: 23174
NURGAZ Campout Saturn 2 Kamp Çadırı (4 Mevsim-2 Kişilik) Yüksek kaliteli 4 mevsim rahatlıkla kullanılır 2-3 kişilik kamp çadırı Ebat : 213x244x130 cm Genişlik : 244 cm Tavan yükseklik : 130 cm İç uzunluk : 213 cm Ağırlık : 3.5 kg Su geçirmez 3000 mm HH kaplama Özel kaynaklı dikişi Çift ..
17.658,04TL
Vergiler Hariç:14.715,04TL
Marka: NURGAZ Campout Ürün Kodu: 23178
NURGAZ Campout Mars 2 Kamp Çadırı (3 Mevsim-2 Kişilik) 2 kişilik kamp çadırı Ebat : 245x140x105 cm Genişlik : 140 cm Tavan yükseklik : 105 cm İç uzunluk : 245 cm Ağırlık : 1.7 kg Su geçirmez 1000 mm HH kaplama 3 mevsim Özel kaynaklı dikişi Esnek çadır direği..
7.944,92TL
Vergiler Hariç:6.620,77TL
Marka: NURGAZ Campout Ürün Kodu: NGKCS
NURGAZ KCS Kamp ve Çadır Sobası, Soğuk havalarda çadırı ısıtıp aynı zamanda bir ocak olarak kullanabilirsiniz Hızlı bir şekilde ısınma imkanı sunar Sobayı ve bacaları kolaylıkla taşıyabilirsiniz Parçaları tek tek sökülüp paketlenebilir Ayakları ve dört parçalı baca paketlendiğinde 30x50x45 cm e..
18.492,27TL
Vergiler Hariç:15.410,23TL
Marka: NURGAZ Campout Ürün Kodu: NGSTRN2
NURGAZ Campout Saturn 2 Kamp Çadırı (4 Mevsim-2 Kişilik) Yüksek kaliteli 4 mevsim rahatlıkla kullanılır 2-3 kişilik kamp çadırı Ebat : 213x244x130 cm Genişlik : 244 cm Tavan yükseklik : 130 cm İç uzunluk : 213 cm Ağırlık : 3.5 kg Su geçirmez 3000 mm HH kaplama Özel kaynaklı dikişi Çift ..
13.869,21TL
Vergiler Hariç:11.557,67TL
Marka: NATUREHIKE Ürün Kodu: NH18Z044-P.M
NATUREHIKE P Serisi 4 Kişilik Kamp Çadırı-Mavi Ürün Özellikleri NatureHike P Series Çadır, 3-4 mevsim kullanıma uygun, dome tipi, dört kişilik bir çadır modelidir. İki girişli ve iki bagajlı yapsısı çadırı oldukça kullanışlı hale getirirken, alüminyum çadır çubukları yüksek rüzgar dayanımı sağlar. ..
22.341,39TL
Vergiler Hariç:18.617,83TL
Marka: NATUREHIKE Ürün Kodu: NH18Z044- P.B
NATUREHIKE P Serisi 4 Kişilik Kamp Çadırı-Beyaz Ürün Özellikleri NatureHike P Series Çadır, 3-4 mevsim kullanıma uygun, dome tipi, dört kişilik bir çadır modelidir. İki girişli ve iki bagajlı yapsısı çadırı oldukça kullanışlı hale getirirken, alüminyum çadır çubukları yüksek rüzgar dayanımı sağlar...
22.341,39TL
Vergiler Hariç:18.617,83TL
Marka: NATUREHIKE Ürün Kodu: NH18T030-T 210T.T(Kopya-CBS)
NATUREHIKE Cloud UP-3 Ultralight 3 Kişilik Kamp Çadırı-Yeşil Naturehike Cloud Up 3 kişilik çadır 4 sezon kullanıma uygundur. 3 kişilik çadır sırt çantası ile gezginler için en ideal üründür. Cloud up 210 T çadır toplpam ağırlığı 2.2 kg olan ultra hafif bir 3 kişilik çadır tasarımına sahiptir. Değiş..
29.694,26TL
Vergiler Hariç:24.745,22TL
Marka: NATUREHIKE Ürün Kodu: NH18T030-T 210T.T
NATUREHIKE Cloud UP-3 Ultralight 3 Kişilik Kamp Çadırı-Turuncu Naturehike Cloud Up 3 kişilik çadır 4 sezon kullanıma uygundur. 3 kişilik çadır sırt çantası ile gezginler için en ideal üründür. Cloud up 210 T çadır toplpam ağırlığı 2.2 kg olan ultra hafif bir 3 kişilik çadır tasarımına sahiptir. Değ..
22.794,88TL
Vergiler Hariç:18.995,73TL
Marka: GUNTACK - Upland Ürün Kodu: 400024
GUNTACK Brabus 4 Kamp Çadırı,   Guntack Brabus 4 Çadır, 3-4 mevsimlik ve 4 kişilik bir kubbe tipi çadır tasarımına sahiptir. Dış tentesinde yer alan havalandırma penceresi, iç tente ile zemin arasındaki boşlukta hava sirkülasyonu sağlar ve böylece nem oluşumu engel olmaktadır.   Br..
8.783,84TL
Vergiler Hariç:7.319,87TL
NURGAZ NG CS Çadır Sobası NURGAZ NG CS Çadır Sobası
Tükendi
Marka: NURGAZ Ürün Kodu: 19001
NURGAZ NG CS Çadır Sobası,   Soğuk havalarda çadırı ısıtıp aynı zamanda ocak olarakta kullanabilirsiniz Hızlı bir şekilde ısınma imkanı sunar Sobayı ve bacayı kolaylıkla taşıyabilirsiniz Parçaları tek tek söküp paketlenebilir Ayakları ve dört parçalı baca paketlendiğinde 30x50x28 cm kad..
34.287,67TL
Vergiler Hariç:28.573,06TL
NURGAZ KCS Kamp ve Çadır Sobası NURGAZ KCS Kamp ve Çadır Sobası
Tükendi
Marka: NURGAZ Campout Ürün Kodu: 17319
NURGAZ KCS Kamp ve Çadır Sobası, Soğuk havalarda çadırı ısıtıp aynı zamanda bir ocak olarak kullanabilirsiniz Hızlı bir şekilde ısınma imkanı sunar Sobayı ve bacaları kolaylıkla taşıyabilirsiniz Parçaları tek tek sökülüp paketlenebilir Ayakları ve dört parçalı baca paketlendiğinde 30x50x45 cm e..
23.810,88TL
Vergiler Hariç:19.842,40TL
NURGAZ Campout WC ve Duş Çadırı NURGAZ Campout WC ve Duş Çadırı
Tükendi
Marka: NURGAZ Campout Ürün Kodu: 23179
NURGAZ Campout WC ve Duş Çadırı Taşıma çantası ile birlikte teslim edilir Yüksek kaliteli Su geçirmez Rüzgarlı koşullarda dayanıklı Ebat : 120x120x210 cm Ağırlık : 2 kg  ..
10.418,01TL
Vergiler Hariç:8.681,67TL
NURGAZ Campout Mercury 1 Bushcraft Kamp Çadırı (4 Mevsim-1 Kişilik) NURGAZ Campout Mercury 1 Bushcraft Kamp Çadırı (4 Mevsim-1 Kişilik)
Tükendi
Marka: NURGAZ Campout Ürün Kodu: 23172
NURGAZ Campout Mercury 1 Bushcraft Kamp Çadırı (4 Mevsim-1 Kişilik) Yüksek kaliteli 3 mevsim rahatlıkla kullanılır Soba çıkışı vardır Dilerseniz soba kurabilirsiniz 1-2 kişi rahatlıkla kalabilir Ebat : 320x160 cm Genişlik : 320 cm Tavan yükseklik : 160 cm Ağırlık : 2 kg Su geçirmez 3000 ..
19.844,39TL
Vergiler Hariç:16.536,99TL
Gösterilen: 1 ile 17 arası, toplam: 17 (1 Sayfa)